Tulokset

10.8. 2019 Haukiputaalla  suunnistuksen keskimatkan Pohjois-Pohjanmaan aluemestaruuskisassa kultaa suunnistivat kuuskymppisten sarjoissa Seija Jussinniemi naisissa sekä Pauli Vilminko miesten puolella.

11.9.2019 Oulussa Auran majan maastoissa käydyssä Pohjois-Pohjanmaan aluemestaruus yösuunnistuksessa kultaa  H60 sarjassa voitti Pauli Vilminko.

 

VIHANNIN OSUUSPANKIN HIPPO MAASTOJUOKSUT 19.9.20019

-Tulokset:  2015 ja myöhemmin syntyneet tytöt (140m)   1. Ella Jaakkonen 46.6 ,   2. Isla Ruonala 01.02 ,   3. Jessica Rautio 01.04 ,  

4. Lilia Hertteli 01.09 ,   5. Selena Salmela 01.11 .

- 2015 ja myöh.synt pojat (140m.)  1. Jiri Peltoniemi 01.19

- 2013-2014 tytöt (370m)  1.Vilja Ruonala 02.05 ,   Minttu Mannine 02.09 ,   3. Amelia Malkamäki 02.15 ,   4. Janna Peltoniemi 02.17 ,  

5. Elli Häkki 02.26 ,   6. Elna Hertteli 02.28 ,   7. Milla Rautio 03.08 .

- 2013-2014 pojat (370m)  1. Oiva Hertteli 01.39 ,   2. Kalle Vilminko 01.58 ,   3. Ivar Saukko 02.05 ,   4. Jimi Junkkari 02.14 ,  

5. Aape Kuorilehto 02.24 ,   6. Mikael Hanhineva 02.36 ,   7. Jerry Huovinen 02.52 ,   8. Severi Salmela 03.27 .

- 2011-2012 tytöt (370m)   1.Viivi Äijälä 01.28 ,   2. Ronja Hanhineva 01.30 ,   3. Julia Franssi 01.43 ,   4. Neea Taskila 01.47 ,  

4. Jessica Haataja 01.47 ,   6. Julia Peltoniemi 01.49 ,   7. Sofia Junkkari 01.59 ,   8. Unna Ruonala 02.15 .

- 2011-2012 pojat (370m)   1. Aslak Lämsä 01.31 ,   2. Justus Haataja 01.36 ,   3. Asser Hertteli 01.37 ,   4. Juho Vilminko 01.38 ,

5. Oliver Salmela 01.48 ,   6. Niilas Saukko 02.05 ,   7. Anttony Saukko 02.08 .

- 2009-2010 tytöt (750m)  1. Sara Salmela  03.24,   2. Miila Ruonala 03.35

- 2009-2010 pojat (750m)  1.Aate Hertteli 02.52,   2. Veikka Äijälä 02.54,  3.Valde Hertteli 02.58,   4. Hanes Saukko 03.18, 

 5.Kasper Haataja 03.19,   6. Matti Lumijärvi 03.22,   7. Mikael Manninen  03.39,   8.Eemil Kalliokoski 03.40

-  2007-2008 tytöt (750m)   1. Emma Salmela 03.56,  2. Mette Saukko 03.58

 

Vihannin Osuuspankin Hippohiihdot hiihdettiin Alpuanharjulla 14.3.2019

Tulokset:

 Tytöt 1-4v. (80m)  1. Ella Jaakkonen 1.28 ,   2. Isla Ruonala 2.16

Tytöt 5-6v. (260m) 1.Vilja Ruonala 2.19

Pojat 5-6v. (260m) 1. Oiva Hertteli 2.09,  2. Aabel Lämsä 3.53,  3. Aleksi Kinnunen 7.06

Tytöt 7-8v. (400m)  1. Viivi Äijälä 1.47,   2. Unna Ruonala 2.26,  3.Julia Franssi  2.28

Pojat 7-8v. (400m)  1. Juho Vilminko 1.47,   2. Asser Hertteli 1.59,  3. Veeti Tuohimaa 2.05,  

                                  4. Justus Haataja 2.11,  5. Iisak Lämsä 2.38

Tytöt 9-10v. (750m)  1. Miila Ruonala 4.43,  2. Elsa Kinnunen 5.34

Pojat 9-10v. (750m)  1. Veikka Äijälä 4.01,  2. Matti Lumijärvi  6.29

Tytöt 11-12v. (1.5km)  1. Ellen Lämsä 8.33